Jóga a meditace 20. - 22.01.2023
Jóga a její historie a filosofie 14. - 16.04.2023
Jóga a fyzioterapie 28.09. - 01.10.2023

Série 3 workshopových víkendů, kde se společně ponoříme do praxe jógových pozic v detailu, dechových technik, meditací a s hosty pak do souvislostí jógové praxe a fyzioterapie, vipassanových technik meditace a jógové historie i filosofie.

Víkendy jsou vhodné jak pro studenty jógy, tak pro učitele (a nemusí se jich obávat ani začátečník, naopak to bude skvělý základ pro zdravou a funkční jógovou praxi).

Vašimi průvodci budou:

Kateřina Hilerová - studentka a učitelka jógy s 14 letou praxí, vášnivý zkoumač a milovník jógy. Katka bude učit jógové pozice, dechové techniky a meditace na všech 3 víkendech. Jóga mi změnila život - a rozhodně to bylo k lepšímu, lehčímu a pohodovějšímu. Praxe jógy je tak mým každodenním společníkem a něčím, co miluji předávat a šířit tak tohle světlo dál.

Renáta Hošnová - Renča bude učit techniky meditací na prvním víkendu v lednu. 
K józe jsem se dostala skrze meditace vipassana, které, stejně jako jóga, mají v mém životě nezastupitelné místo. Na mých lekcích tedy vycházím z tohoto spojení. V oblasti jógy i meditačních technik se kontinuálně vzdělávám. Nejtěžší praxe je ale ta, která se odehrává mimo jógovou podložku. A to jako máma 3-leté aktivní dcerky opravdu mohu dosvědčit. Meditace jsou mi kotvou ve všedních dnech i záchrannou brzdou ve vypjatých situacích.

David Dostál - David bude učit historii a filosofii jógy na druhém víkendu na přelomu března dubna. 
(Zabývám se jógou a příbuznými indickými tradicemi především v historické perspektivě. Překládám ze sanskrtu a provozuji projekt "Kořeny jógy", kde se snažím uveřejňovat různé své překlady, články nebo i videa. Nevím, jestli mám v této oblasti nějakou specializaci, ale hodně dlouhou dobu jsem se věnoval Pataňdžaliho józe a ranné hatha-józe. Jo, a v poslední době se snažím dávat dohromady historii jógy na území Čech. V roce 2015 jsem také začal ásanovou jógu učit (ale momentálně pouze na workshopech nebo TT).)

Adam Severa - Adam bude učit fyzioterapeutické souvislosti na posledním víkendu, na přelomu září a října.
V současnosti se zabývám převážně fasciálním systémem a jeho integrací do pohybového aparátu. Tyto znalosti se snažím využívat jak v manuální terapii, tak i při individuálním cvičení. Kromě silového tréninku a Jiu jitsu si rád zacvičím i jógu :-)

Jóga a meditace
20-22.1.2023
S Katkou Hilerovou a Renátou Hošnovou

Víkend začneme lehkou záklonnovou lekcí s Katkou a úvodem do meditace s Renčou.
Sobotní ráno začneme workshopem s Katkou zaměřeným a rozpohybování oblasti kyčelních kloubů a pranyamou. Pokračovat budeme meditací a povídáním o mindfulless, čili všímavosti. Po obědě začneme povídáním o historii vipassaové meditace. Následovat lekce zaměřená a správné zapojení těla pro procítění vlastní síly a zapojení středu těla. Den zakončíme vipassanovou meditací s Renátou.

Neděle před obědem bude věnována tichu a vnímání sebe sama do hloubky - v těle, dechu i mysli. Neděli po obědě věnujeme povídání o tom, jak meditaci a mindfullness zapojit do každodenního života s Renčou, detailnímu zkoumání správnému nastavení v jógových pozicích s Katkou a zakončíme mettá meditací.  

Jóga a její historie a filosofie
14.-16.4.2023
S Katkou Hilerovou a Davidem Dostalem

Tento víkend bude věnován opět fyzické praxi jógy s Katkou, ale mnoho prostoru v během něj dostane i jógové historie a filosofie s Davidem. To nám pomůže zařadit naši vlastní praxi do širšího kontextu. K čemu původně měly sloužit jógové pozice? Kdy se v józe objevili? Jaký byl původní cíl (či cíle) jógy? Co nám radí původní jógové texty k dechovým technikám, meditacím a životu jako takovému. To vše a mnohem víc bude součástí jeho přednášek i našich společných debat. S Katkou se opět ponoříme do zkoumání jógových pozic - budeme hledat svou sílu, uvědomovat si flexibilitu, meditovat a relaxovat na lekci jóga nidry.

Jóga a fyzioterapie
28.9.-1.10.2023
S Katkou Hilerovou a Adamem Severou

Víkend začneme pátečním podvečerním zkoumáním toho, jak důležité jsou v (nejen) v jógových pozicích opory a jak jejich zapojení ovlivňuje uvolnění v těle a jeho správné fungování, pro dobrý start se pak společně položíme do meditace.

Sobota bude věnována fyzioterapeutickým souvislostem s Adamem, první přednáška se bude týkat morfologie opěrné soustavy (tvaru kostí) a jejich vlivu na vybrané jógové asány. Druhá přednáška bude věnována dechu z pohledu jak biomechanického, tak i fyziologického. Obě přednášky jsou interaktivní, tudíž si některé věci sami vyzkoušíte, dále se během dne budeme věnovat meditacím a dechovým technikám s Katkou.

V neděli pak nabité znalosti uplatíme v jógové praxi, abychom si je upevnili a ve zkoumání správného nastavení v jógových pozicích a víkend ukončíme opět meditací a kruhem OM chantingu.

Cena jednoho víkendu: 3333 Kč
Cena všech 3 víkendů: 9000 Kč (možno rozložit do 2 splátek)

Přihlášky prosíme na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vše je vzhůru nohama, tak se musíme obrátit, abychom zůstali nohama na zemi.
Dva na sebe navazující tréninky Handstands a Qi Gongu (čínské jógy) po sobě, které vám pomohou zlepšit sílu v rozsazích, koordinaci a hlavně vám pomohou najít váš přirozený potenciál. Neboť každý jsme stavěný jinak a každý naprosto dokonale.


Stojka pro ty, kteří se chtějí naučit jak náročnější prvky, jako například one arm handstand, press to handstand, handstand push up aj., tak i pro ty, co jsou na začátku cesty. Nutné je však nebát se to zkoušet a mít trpělivost.
Jan Jirák vystudoval Akademii moderního cirkusu v Dánsku, je pedagogem na Akademii múzických umění v Praze a spoluzakladatel skupiny Feel the Universe Circus Company. Přes Break Dance a fyzické divadlo se dostal k žánru nového cirkusu a od cirkusu k bojovým umění a Qi Gong. Je nadšenec do celostního přístupu ke zdraví a intuitivní lukostřelby. Pod projektem #praguehandstand učí a se svými studenty zkoumá metodiku výuky ekvilibristiky od roku 2016.


Kdy: neděle 13.6. a 20.6. 2021

16:00 – 17:30

Kde: studio Sedmé nebe, Praha 11 – Háje

Cena: 400 Kč ( při platbě obou workshopů 700 Kč)

Kapacita omezena na 12 účastníků

Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Kontakt


Kateřina Burešová

Steinerova 974/20
14900 Praha 11

4 min. chůze od metra Háje
za Lidlem