Sobotní narozeninové (nejen) jógování v Sedmém nebi
 
Sedmé nebe slaví už 9. narozeniny!
 
Jelikož loni a předloni na oslavu nedošlo, tak si to letos užijeme poradně.
V sobotu 26.3. vás čeká lekce jarně laděné jógy s Katkou Hilerovou, meditace s Renátou Chrenovou, workshop obrácených pozic s užasným Janem Jirákem, fyzioterapeutický workshop s Adamem Severou a nakonec OM chanting taky s Katkou.
Můžete se k nám přidat na celý den, nebo na jednotlivé lekce
 
10:00-11:30
Jarně laděná lekce jógy s Katkou Hilerovou
 
Jemně se naladíme a pak postupně rozvolníme oblast hrudníku a kyčelních kloubů.
Pro ty, kdo přijdou plní energie přidám nějakou tu výzvičku a pro všechny dlouhý závěrečný odpočinek.
 
11:45 - 12:30
Vedená meditace všímavosti s Renátou Chrenovou

Tato metoda vychází z theravádové buddhistické tradice.Protože je jednoduchá a zároveň velice efektivní, stala serychle populární po celém světě.

Vipassana – bhavaná, neboli kultivace vhledu, pracuje s tělem, emocemi, myslí a jejími obsahy. Skrze tyto meditační objekty „trénuje“ bytí v přítomnosti. Role pozorovatele, která je totožná s jógovým základním pilířem, tak přispívá k zdravému nadhledu i mimo meditaci. Spolu s jógovou praxí tak, ruku v ruce, prohlubuje všímavost k tělu a zlepšuje pozornost i na jógové podložce. Pravidelná praxe je zároveň klíčem k intuici, která má výrazný transformační potenciál.

 
Pauza na občerstvení a narozeninový dort 
 
 
14:00-16:00
Inverze pro začátečníky s Janem Jirákem 

Máš strach nebo nejasnosti v tréninku inverzí a dělá ti problém stát na hlavě, na předloktích nebo na rukách? Pokud ano, tak je tento workshop přesně pro tebe.  

V rámci dvouhodinového workshopu projdeme důkladným rozcvičením v inverzích nejvíce namáhaných tělesných segmentů a připravíme je na následnou zátěž tak, aby i v případě úplného začátečníka nehrozil úraz. Po té se budeme po malých krůčcích přes velmi jednoduché pozice otáčet nohama vzhůru a postupně zvyšovat technickou obtížnost balančních pozic s respektem ke všem účastníkům.

Inverze se v rámci workshopu proloží mobilizačně-posilovacími cviky na střed těla, takže z toho rozhodně vyjdeš posílenější a s úsměvem na tváři :)

 
16:30-18:00
Jógové pozice z pohledu fyziterapie s Adamem Severou 
 
Přednáška  o morfologii (čili o tom, že každý máme trochu jinou stavbu kloubů, páteře i kostí)   v jógových pozicích vás provede základními morfologickými variacemi lidského těla a jejich dopadem na pohybovou funkci kloubů. 
Jedná se o přednášku/povídaní s aktivní účastí, takže si vše vyzkoušíme na vlastní těla :)
 
 
18:15-18:45
OM chanting s Katkou Hilerovou
 
Skrze odříkávání/zpívání/poslouchání mantry OM (jakou formu si zvolíte je na vás) se naladíme na sebe a svůj sebeléčivý potenciál.  
 
Cena:
Celý den: 900 Kč 
 
Jóga: 250 Kč 
Meditace: 150 Kč 
Stojky: 450 Kč 
Fyzio: 250 Kč 
OM chanting: zdarma 
 
Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Kontakt


Kateřina Burešová

Steinerova 974/20
14900 Praha 11

4 min. chůze od metra Háje
za Lidlem